آیکون واتساپ
جنرال بکسل

FA | EN
صفحه اصلیدرباره ما تماس

نصب پل معلق

نصب پل معلق یک پروژه عمرانی بسیار حساس و دقیق می باشد که نیاز به محاسبات دقیق و در نظر گرفتن شرایط مختلف کاری و جوی دارد. نصب پل معلق معمولا بین دو پایه و یا سطح با انجام مستحکم سازی های اولیه صورت میپذیرد که اغلب برای گذر عابرین پیاده در مناطق غیر شهری بین گودی دره ها و گاهی در مناطق شهری جهت ایجاد جاذبه های گردشگری و یا راه اندازه محیط های سازه ای صورت می پذیرد. در نصب پل های معلق معمولا از سیم بکسل های استیل و یا فولادی بسته به میزان بار و شرایط محیطی به عنوان حامل بار استفاده میشود. این سیم بکسل ها توسط اتصالات متفاوت و متعددی مثل بست بکسل، مهارکش و سوکت در نقاط مختلف طلاقی پیدا کرده و در واقع تعادل از طریق پخش مناسب برا در سر تا سر پل حفظ میشود. گروه فنی مهندسی جنرال بکسل با بکار گیری تجربیات چند ساله در زمینه نصب انواع پل های معلق و نمونه کارهای متعدد در این زمینه آماده عرضه خدمات نصب پل معلق همراه با مشاوره رایگان قبل از نصب به مشتریان عزیز می باشد.

نصب پل معلق

فاکتورهای تعیین کننده در نصب پل معلق

فاکتورهای بسیار زیادی در تعیین ابعاد، متریال و گرید و مشخصه های فیزیکی متریال بکار رفته در نصب پل معلق تاثیر گذار هستند. پل های معلق مانند پل های بتنی بصورت ثابت بدون حرکت نیستند و حرکت بوجود آمده در آنها به خودی خود دنیای گسترده ای از معادلات دینامیکی مربوط به ارتعاشات و رزونانس ها را پیش روی مهندسین طراح قرار می دهد. جنس اتصالات حامل بار در نصب پل های معلق که معمولا سیم بکسل ها هستند از جنس فلزی (فولادی و یا استیل بسته به شرایط محیطی و تنسایل مورد نیاز) می باشد که حساسیت این قطعه را به شرایط محیطی بالاتر می برد. در نصب پل های معلق بار وارده بر پل که بر مبنای تعداد افراد و وزن تقریبی آنها تخمین زده میشود، همراه با وزن اتصالات خود پل در کنار بارهای دینامیکی مختلف حاصل از جریان باد در طراحی و محاسبات همراه با برگذاری های دینامیکی حاصل از حرکت پل در نظر گرفته میشوند. بطور معمول ضریب امنیتی که در نصب پل های معلق مورد استفاده قرار میگیرد ( کمیتی که بطور معمول و بدون استثنا در تمام طراحی های سازه مورد نظر قرار میکیرد) از ضریب بالاتری برخوردار است چرا که در بارگذاری های دینامیکی محاسبات بصورت دقیق قابل محاسبه نیستند و بر حسب فاکتورهای بسیار متعددی تغییر میکنند.

هزینه های نصب پل معلق

اغلب قطعات بکار رفته در نصب پل معلق فولادی هستند که عبارتند از سیم بکسل و اتصالات مربوط به آن. البته بسته به نوع کاربری که پل دارد و تعداد افراد احتمالی و بار احتمالی پل سایز قطعات انتخاب میشوند که طبیعتا با کاهش سایز قیمت نیز با بکار رفتن متریال سبک تر کمتر میشود. شرایط محیطی که نیاز به اتصالات فولادی و یا استیل را تعیین می کند نیز از عامل های اصلی تعیین کننده هرینه نصب پل معلق می باشد چرا که سیم بکسل و اتصالات استیل قیمت بسیار بالاتری نسبت به موارد فولادی مشابه دارند. فاکتور های قید شده فاکتور های عمومی تعیین کننده قیمت می باشند. در کنار این فاکتور ها معیارهاییی مثل کارخانه و کشور تولید کننده قطعات نیز تاثیری بسیار روشن دارند. بطوریکه قیمت سیم بکسل بکار رفته در نصب پل معلق تولید شده توسط شرکت های معتبر آلمانی و کره ای تا4 برابر در مواردی از سیم های مشابه چینی با همان سایز و تنسایل بالاتر می باشد. شایان ذکر است پل های معلق نیاز به امنیت بسیار بالا دارند و بنابراین کلیه متریال بکار رفته در نصب آنها باید دارای استاندارد های لازم باشد.