آیکون واتساپ
جنرال بکسل

FA | EN
صفحه اصلیدرباره ما تماس
تفاوت در ضخامت لایه سیم بکسل گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت در ضخامت لایه سیم بکسل گالوانیزه گرم و سرد

تفاوت میان آبکاری گالوانیزه سرد و گرم سیم بکسل ها بیش از آنکه پیرامون ضخامت لایه سطحی باشد پیرامون عمق نفوذ است. هر چند سیم بکسل گالوانیزه سرد و گرم هر دو با بکارگیری عنصر فلزی زینک یا روی Zn آبکاری می شوند اما در نهایت روش بکار گرفته کاملا متفاوت و خواص شیمیایی محصول نهایی نیز کاملا متفاوت خواهد بود.


سیم بکسل گالوانیزه سرد در دمای بسیار پایینی آبکاری می شود و یک لایه بسیار نازک بین 15 الی 18 میکرون از فلز زینک بر روی سطح مفتول های سیم بکسل قرار گرفته که هیچ نفوذی در داخل سطح فولادی سیم بکسل ندارند. این امنر سبب می شود که سایش و از بین رفتن لایه نازک زینک از روی مفتول سیم بکسل به سرعت اتفاق افتاده و مفتول ها در آستانه زنگ زدگی قرار گیرند. از آنجایی که اغلب کاربری های سیم بکسل به منظور تحمل بار و لیفتینگ در شرایط معمول با درصد رطوبت و خورنده های معمول است سیم بکسل گالوانیزه سرد پاسخگوی کاربران است.


آبکاری گالوانیزه گرم سیم بکسل ها نه تنها یک لایه بسیار ضخیم تر بین 30 الی 40 میکرون از فلز زینک را بر روی سطح مفتول سیم بکسل پدید می آورد بلکه این لایه در داخل سطح فولادی مفتول های سیم بکسل نفوذ کرده و حتی با ایجاد سایش سطحی نیز از بین نمی رود. کاربری سیمب کسل گالوانیزه گرم بسیار محدودتر از نمونه های گالوانیزه سرد بوده و تنها در شرایطی که درصد رطوبت یا خورنده ها بسیار بالاست استفاده می شود.