آیکون واتساپ
جنرال بکسل

FA | EN
صفحه اصلیدرباره ما تماس
معرفی سیم بکسل روکش دار برند DAYCO ژاپن

معرفی سیم بکسل روکش دار برند DAYCO ژاپن

سیم بکسل های روکش دار در واقع با بکارگیری یک روکش پلاستیکی از جنس PVC بر روی سیم بکسل فولادی تولید می شوند. در اغلب موارد مغزی سیم بکسل روکش دار دارای ساختار 6X19 می باشد و در سایز های پایین و در باشگاه های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. طول عمر سیم بکسل های روکش دار را می توان در دو بخش یعنی طول عمر مغزی فولادی و طول عمر روکش پلاستیکی مورد بحث قرار داد.

در اغلب کاربری های ورزشگاهی و در اتصال سیم بکسل های روکش دار مغزی سیم بکسل دچار مشکل نشده و در واقع این روکش پلاستیکی است که به مرور زمان طی سیکل های کششی و در تماس و اصطکاک با سطوح ماشین های ورزشی دچار سایش و پارگی می شود. به بیان دیگر به ندرت دیده می شود که دلیل تعویض سیم بکسل روکش دار در باشگاه ها پارگی مغزی فولادی سیم بکسل بوده و اغلب از بین رفتن روکش پلاستیکی است که نیاز به تغییر را در این سری از سیم بکسل ها پدید می آورد. هر چند نام PVC یا روکشی از جنس پلی ونیل کلرید بصورت یکسان برای کلیه روکش های بکار رفته در سیم بکسل روکش دار استفاده می شود اما ترکیبات شیمیایی آن می تواند متفاوت باشد. این یکی از مزایای کاربری سیم بکسل دایکو DAYCO ژاپن می باشد.

مشخصات سایشی سیم بکسل روکش دار دایکو

در ترکیبات پلیمری سیم بکسل روکش دار دایکو از مواد شیمیایی خاصی استفاده شده است که یکی از مشخصات مکانیکی پلاستیکی یعنی چقرمگی آن را افزایش می دهد. در واقع چقرمگی پلاستیکی مشخص ای است که از ترد شدن روکش سیم بکسل طی سیکل های مختلف کاسته و سبب می شود که ایجاد ترک های سطحی، سایشی و سوراخ سطحی در طی مدت بسیار طولانی تری برای این سری روکش ها اتفاق بیافتد. البته به جز برند دایکو DAYCO زاپن اغلب سیم بکسل های روکش دار وارداتی حتی از کشور چین نیز دارای چقرمگی و طول عمر سایشی بالاتری نسبت به نمونه هایی هستند که در ایران روکش شده اند.