آیکون واتساپ
جنرال بکسل

FA | EN
صفحه اصلیدرباره ما تماس
کاربری سیم بکسل های وارینگتون سیل

کاربری سیم بکسل های وارینگتون سیل

سیم بکسل ها بر حسب نوع کاربری که دارند با ساختار های و بافت های متنوعی تولید می شوند. بافت سیم بکسل معرف قطر مفتول های سیم بکسل که به هم تنیده می شوند است. در کل چهار بافت اصلی سیم بکسل ها عبارتند از بافت استاندارد که در آن قطر تمامی مفتول های سیم بکسل یکسان است، بافت سیل که در آن در هر یک از لایه ها از قطر های مختلفی استفاده می شود، بافت وارینگتون که در آن در هر لایه بصورت یکی در میان قطر مفتول های سیم بکسل تغییر می کند و بافت فیلر. علاوه بر چهار بافت اصلی سیم بکسل بافت های ترکیبی مانند وارینگتون سیل نیز در تولید برخی از انواع سیم بکسل مانند سیم مغزی برش یا سیم برش الماسه نیز بکار گرفته می شود.

سیم مغزی برش

یکی از انواع سیم بکسل های فولادی که بصورت خاص برای کاربری های معدنی تولید می شود تحت نام سیم برش الماسه یا سیم مغزی برش می باشد. از این سری سیم بکسل های تمام فولادی در معادن سنگ برای برش زدن سنگ ها در ابعاد بزرگ استفاده می شود. سیم مغزی برش یک سیم بکسل ساختار 6X7 مغز فولادی استد که با بافت وارینگتون سیل تولید شده است. این سیم بکسل در قطر 4.8 میلیمتر و اغلب از گرید های بالای فولادی تولید می شود. محبوب ترین تنسایل در تولید سیم مغزی برش 1960 نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد.

سیم مغزی برش در واقع به تنهایی در برش سنگ شرکت نمی کند و بر روی سطح بیرونی آن از الماس هایی به شکل رینگ استفاده می شود که در هر بار رفت و برگشت سیم بر روی سطح سنگ کشیده شده و یک لایه را بر می دارد. سطح بیرونی مفتول های سیم بکسل برش سنگ بصورت تخت یعنی بصورت کامپکت برای داشتن مقاومت سایشی بیشتر تولید می شود.